Łowcy Śnieżyc

Zjawiska zagrażające życiu i zdrowiu ludzkiemu występują w różnych porach roku. Jedną z nich jest zima, która zbiera potężne żniwo, powodując tym samym ogromne tragedie ludzkie. Życie jest wartością nadrzędną, a gwałtowne zmiany pogody – choć niepozorne – mogą je bezwzględnie zniszczyć. Zimą bywa naprawdę wyjątkowo, jednak nie można ufać wyłącznie własnej intuicji. Takie anomalie jak: silne opady śniegu, gołoledź, marznące opady, zawieje, zamiecie śnieżne stanowią realne zagrożenie, dlatego też należy skorzystać z możliwości korzystania ze źródeł takich jak Internet, aby przygotować siebie oraz swoich bliskich na ewentualne niedogodności pogodowe.

Stowarzyszenie Łowcy Śnieżyc powstało w celu społecznej pomocy i dostępu do informacji. Na naszej stronie znajdziecie wszystkie potrzebne wiadomości dotyczące bieżących wydarzeń środowiskowych, meteogramy odnoszące się do poszczególnych regionów, ostrzeżenia uwzględniające kwestie intensywnych opadów, zamgleń, przyrostów pokrywy śnieżnej, burz, marznących opadów/gołoledzi, silnych wiatrów, ekstremalnie niskich temperatur, mapy frontów.

Dla nas to połączenie pasji, rozwój osobisty oraz zawodowy, profilaktyczna pomoc, ostrzeganie przed niebezpieczeństwami. Uświadamiamy, pozwalamy na wcześniejsze przygotowanie się w razie potrzeby wyjścia z domu. Chronimy Ciebie oraz Twoich bliskich.

Pamiętajmy, że zima często kojarzona jest z czasem odpoczynku – czyli ferii zimowych. Gdy przyjdzie do głowy pomysł, aby w tym momencie urządzić sobie wycieczkę w góry – warto regularnie sprawdzać informacje pogodowe. Unikniemy dzięki temu zagrożeń będących ogromną przeszkodą, nie tylko w realizowaniu zimowych pasji, lecz przede wszystkim związanych ze zdrowiem. W tym przypadku warto sięgnąć do źródeł, które pozwolą na utrzymanie zasad bezpieczeństwa.

Organizacja Łowcy Śnieżyc to najpewniejsza witryna stworzona aby realizować konkretne komunikaty, przedstawiać ciekawe artykuły, edukować, dawać szansę na miłe, pozbawione ryzyka wczasy bądź pobyt w domu, który skończy się – wraz z końcem zimy – pozytywnie.

Strona internetowa Łowców Śnieżyc wymaga odwiedzenia również w momencie, kiedy planujemy urlop poza granicami Polski. Obszerne wątki realizowane przez nasz zespół dotyczą wielu innych krajów takich jak Niemcy, Rosja, Hiszpania i inne.

Mamy w zapasie dużo elementów wiedzy, którą chcemy szerzyć wśród licznych społeczności. Wiemy, że to potrzebne aby zainteresować tematem spore grono osób. Razem tworzymy nierozerwalną społeczność.

śnieżyca