Kolejny (krótkotrwały) powiew wiosny!

Do naszego kraju zaczęły napływać nieco cieplejsze masy powietrza dzięki którym w najbliższych dniach temperatura wzrośnie powyżej 10 st.C, a w niedzielę i do 20 st.C. Ocieplenie to pozostanie z nami na krótki czas.

Wiosenny powiew ciepła przytrafił się nam praktycznie na weekend. Dzisiejszy dzień przyniesie nam już temperatury dwucyfrowe bowiem maksymalnie może ona osiągnąć 11-13 st.C. Szykuje się także dość ciepła noc bowiem temperatura minimalna wyniesie 5 st.C co w porównaniu do ostatnich przymrozków jest stosunkowo dużym skokiem.

W sobotę spodziewamy się około 10 st.C oraz opadów deszczu, pogoda zatem nie będzie zachęcać do aktywności poza domem. Zdecydowanie wynagrodzi nam to niedziela kiedy to spodziewamy się temperatury dochodzącej do nawet 20 st.C oraz wielu chwil ze słońcem!

Prognozowana temperatura maksymalna w niedziele

Od poniedziałku ponownie chłodniej oraz z opadami. Co ciekawe, od dłuższego czasu modele numeryczne zakładają przetoczenie się ośrodka niżowego w pierwszej części nadchodzącego tygodnia co w połączeniu z ponownym napływem chłodnych mas powietrza przyniesie nam intensywne opady… śniegu!! Prognozuje się wzrost pokrywy śnieżnej do nawet 40 cm, natomiast w Wielkopolsce do 20 cm! Termin jest jednakże odległy zatem pokrycie z rzeczywistością może być nijakie jednakże warto mieć na uwadze takowe prawdopodobieństwo.

Bliżej terminów prognoz, jak zawsze ukazywać się będą bardziej szczegółowe wpisy. Na prawdziwe przyjście wiosny przyjdzie nam poczekać… być może do maja.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x