Deszczowy i wietrzny tydzień

Przed nami znów okres z typowo jesienną pogodą i kolejną, dużą porcją deszczu. Tym razem pojawią się także silniejsze porywy wiatru

Opadów deszczu na terenie wielkopolski można spodziewać się od poniedziałku, te jednakże będą mocno ograniczone i obejmą jedynie południową część województwa. Sytuacja odmieni się we wtorek kiedy to nad niemalże całą Wielkopolską pojawią się opady deszczu.

Początkowo w ciągu wtorkowej doby opady nie będą szczególnie intensywne, sytuacja zacznie zmieniać się z każdą godziną kiedy to wkraczać będzie coraz bardziej ośrodek niskiego ciśnienia przynoszący nie tylko opady deszczu, ale także silny wiatr. Jego obecność odczujemy głównie we wtorkowy wieczór oraz noc z wtorku na środę.

Za sprawą obecności ośrodka niskiego ciśnienia wynoszącego około 990 hPa, dojdzie do pojawienia się porywów wiatru sięgających w porywach do 70-80 km/h, dodatkowo może spaść około 30-50 mm deszczu!

Kolejne dni tygodnia nadal przynosić mogą deszczową aurę lecz ze względu na odległy termin, obecne prognozy nie są do końca wiarygodne co do dokładnej ilości deszczu. Obecne wyliczenia wskazują, że w nadchodzącym tygodniu możemy zanotować nawet 90-100 mm deszczu co da mocno dodatnią anomalię opadu.

O wszelkich zagrożeniach jak zawsze poinformuję na bieżąco

5 1 vote
Article Rating
Kategorie: Prognozy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x