Przed nami suchy kwiecień?

Ostatnie prognozy sezonowe dla poszczególnych miesięcy przebiegają z zadziwiająco dużą sprawdzalnością. Podobnie było w marcu kiedy to zgodnie z prognozą sezonową wystąpiła dodatnia miesięczna anomalia temperatury oraz ujemna anomalia opadu. Jaki według wyliczeń będzie kwiecień?

Niestety niepokojąco przedstawiają się prognozy dotyczące ilości opadów w obecnym miesiącu. Wiele wskazuje, że przed nami kolejny miesiąc w którym anomalia opadów będzie ujemna. Jeśli rzeczywiście ten scenariusz się sprawdzi, należy spodziewać się dalszego pogarszania się sytuacji hydrologicznej. Według prognoz krótkoterminowych i średnioterminowych w najbliższym tygodniu nie ma mowy o jakimkolwiek opadzie.

Niemalże od początku 2020 roku zwracamy uwagę na istniejące wysokie zagrożenie dużą liczbą pożarów w okresie letnim. Niestety sytuacja w dalszym ciągu dąży do sprawdzenia się podawanych przez nas informacji.

Prognozowana anomalia opadu w kwietniu

Prognozy wskazują, że kwiecień może przebiec z na ogół normalną dla tego miesiąca temperaturą. Prognozuje się bowiem wystąpienie jedynie niewielkiej, dodatniej anomalii temperatury. Bez wątpienia pojawiać się będzie coraz więcej chwil ze słońcem oraz temperatur rzędu 20 st.C tak jak będzie to w nadchodzących dniach. Możemy spodziewać się także pierwszych typowo wiosennych burz. O ujemnych temperaturach możemy powoli zapominać.

Prognozowana anomalia temperatury na wysokości 2 m w kwietniu
0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x