Kolejny spływ chłodnych mas powietrza!

Powoli kończy się najcieplejszy dzień jak do tej pory w tym roku. Według oficjalnych pomiarów ze stacji IMGW, najwyższą temperaturę w środowe popołudnie zanotowano w miejscowości Wielichowo gdzie termometry wskazywały 18 st.C! Niewiele chłodniej było w miejscowości Kórnik oraz Słupca – 17,8 st.C oraz w Paproci – 17,5 st.C. Niestety przed nami spływ znacznie chłodniejszych mas powietrza z północy.

Prognozowana anomalia temperatury na wysokości 850 hPa
Od czwartku chłodniej.

Już w czwartkowy dzień zauważymy niższe temperatury. Te jednakże wciąż będą dwucyfrowe bowiem prognozuje się wzrost temperatury maksymalnej do około 12-13 st.C. Będzie także słonecznie lecz z biegiem dnia niebo mogą przykryć chmury piętra niskiego. W piątek maksymalna temperatura wyniesie nie więcej niż 9 st.C natomiast w kolejnych dniach w ciągu dnia temperatura nie przekroczy 5 st.C, a w nocy pojawią się przymrozki.

Pierwszy przymrozek prognozuje się w nocy z soboty na niedziele kiedy to temperatura na wysokości 2 metrów może spaść od -5 do -2 st.C. W niedzielne popołudnie w najcieplejszym momencie dnia nie prognozuje się temperatury wyższej niż 4 st.C.

Prognozowana temperatura na wysokości 850 hPa

Wiele wskazuje, że tym razem ochłodzenie nie potrwa dwa dni jak wcześniej. Bez wątpienia w weekend możemy spodziewać się przymrozków natomiast nieco bardziej odległe prognozy wskazują, że ujemne temperatury w nocy pojawiać się będą co najmniej do połowy przyszłego tygodnia. Niemniej jednak tę informację należy traktować z delikatnym przymróżeniem oka bowiem do przyszłego tygodnia pozostało jeszcze trochę czasu.

O bieżącej sytuacji w prognozach jak zawsze będę Was informował

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x