Przed nami możliwe silniejsze porywy wiatru oraz burze!

Modele numeryczne od kilku dni wskazują na ryzyko pojawienia się silnych porywów wiatru na terenie naszego województwa. Ponadto dojdzie do odbudowy cyrkulacji strefowej, a za sprawą frontu możemy spodziewać się wystąpienia burz.

Nie tak źle jak straszą media?

Media niezmiennie wyolbrzymiają trochę prognozowane zjawiska. Nie inaczej jest w tym przypadku. Jako najprawdopodobniejszy scenariusz możemy uznać, że prędkość wiatru nie przekroczy na ogół 90 km/h ale do rzeczy.

Wzrostu prędkości wiatru możemy się spodziewać wraz z początkiem nowego tygodnia czyli 10 lutego, a dokładniej już w nocy z 9 na 10 lutego. Właśnie wtedy nasz kraj zacznie wchodzić w zasięg wędrującego niżu. Silny wiatr osiągający w porywach maksymalnie 75-90 km/h utrzymywać się będzie na terenie całego województwa przez cały dzień. Dodatkowo dojdą opady deszczu oraz burze!

Prognozowane porywy wiatru w poniedziałek, 10 lutego o godzinie 01:00

Prognozowane burze pojawią się głównie w Niemczech. Tam też będą najgroźniejsze. Prognozuje się bowiem w najgorszym przypadku wystąpienie liniowego układu burzowego którego zagrożeniem będą głównie silne porywy wiatru. Do naszego kraju mogą dojść “resztki” owego układu. Niemniej jednak wciąż może przynosić on zagrożenie ze strony zwłaszcza silnych porywów wiatru natomiast na temat burz, przeczytacie więcej w oficjalnym komunikacie, ze względu na niepewność dotyczącą prognoz.

Kolejne dni także z silniejszym wiatrem

Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w poniedziałek kiedy to porywy będą mogły sięgać 90 km/h. Nieco słabszych porywów należy spodziewać się także 11 oraz 12 lutego. W tych dniach pogoda w naszym kraju wciąż będzie dynamiczna lecz porywy nie powinny przekraczać 70-80 km/h. Wiatr rzędu 100-120 km/h raczej nam nie grozi.

Powyższa prognoza to jedynie wstępna prognoza na nadchodzący tydzień. Należy brać ją z delikatnym dystansem oraz trzeba mieć na uwadze ryzyko zmian w prognozach. Jeśli prognozy będą się podtrzymywać, w niedzielę ukaże się oficjalny komunikat wraz z ostrzeżeniami meteorologicznymi.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x