Ostatni napływ zwrotnikowego powietrza!

Przed nami prawdopodobnie ostatnie w tym roku tak ciepłe dni. Do naszego kraju za kilka dni napłyną zwrotnikowe masy powietrza. Końcówka sierpnia jak i początek września zapowiadają się iście wakacyjnie!

Z każdym dniem coraz cieplej!

Praktycznie od dziś z każdym dniem obserwować będziemy powolny wzrost temperatury. Upały natomiast pojawią się już w niedzielę lecz dotyczyć będą one jedynie Dolnego Śląska gdzie lokalne może pojawić się 30 st.C. Niemniej jednak to już poniedziałek temperaturę do 30-31 st.C zaobserwujemy w całej zachodniej Polsce w tym także w Wielkopolsce.

W kolejnych dniach temperatura osiągać będzie maksymalnie 31-33 st.C a punktowo być może więcej. Upały według wstępnych prognoz mogą potrwać aż do września a rozpoczęcie roku szkolnego może okazać się upalne. Niemniej jednak na razie jest za wcześnie aby mówić, że to pewne prognozy.

Prognozowana temperatura powietrza na wysokości 2 m we wtorek
Termiczne burze!

Zwrotnikowe powietrze cechować się będzie niestabilnością co da środowisko do rozwoju burz. Brak większego przepływu powietrza da nam możliwość rozwoju głównie wolno przemieszczających się komórek burzowych i superkomórek. Ponownie głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu powodujące podtopienia i zalania. Pierwsze burze mogą pojawić się już w niedzielę/poniedziałek.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x