Prognoza Konwekcyjna na dzień 12.08 oraz noc

Do Polski napływać zaczęło mocno rozgrzane oraz niestabilne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Jednocześnie do naszego kraju wkroczy chłodny, pofalowany front atmosferyczny który cechuje się dużą aktywnością. To już za kilka godzin przyniesie rozwój gwałtownych burz w pozostałej części kraju.

Dziś na terenie Wielkopolski prognozuje się wzrost wartości CAPE do 200-500 J/Kg. Kinematyka będzie wysoka (DLS do 25-30 m/s, LLS do 5-7 m/s). Mimo tego rozwój burz będzie ograniczony przez co szanse rozwoju burz nie będą należeć do najwyższych. Najprawdopodobniej burze o ile się pojawią, przybiorą formę pojedynczych komórek burzowych. Jedynie na południu oraz południowym-wschodzie Wielkopolski nie wyklucza się przejścia wielokomórkowego układu burzowego przez co obszar ten oznaczono większymi szansami procentowymi. Zagrożeniem ze strony burz będą intensywne opady deszczu do 25-35 mm, silny wiatr do 80-90 km/h oraz lokalnie opady drobnego gradu.

Ze względu na prognozowaną strefę opadów w naszym województwie, ogólna suma opadów może być wyższa lecz wysokość opadu związana z burzami nie powinna przekraczać wyżej wymienionej.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x