Kolejna wichura w weekend a następnie ocieplenie!

W nocy z piątku na sobotę czeka nas kolejny już wzrost prędkości wiatru za sprawą niżu wtórnego który nadsunie się znad Skandynawii. Prócz dokuczliwego wiatru w niedzielę czeka nas iście wiosenna pogoda.Kolejny niż wtórny!

Noc z piątku na sobotę będzie kolejną już marcową nocą podczas której Wielkopolska znajdzie się z zasięgu niżu wtórnego. Dzięki jego obecności ponownie poczujemy silne porywy wiatru które w porywach znów będą mogły osiągać nawet 80-90 km/h! Prócz silnych porywów wiatru nie możemy wykluczyć rozwoju lokalnych burz oraz rozległych opadów deszczu.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru przed model GFS
Źródło – Meteomodel

Mimo iż termin prognoz jest stosunkowo bliski to nadal nie możemy wykluczyć niewielkiej zmiany trajektorii niżu a co za tym idzie może zmienić się obszar na który oddziaływać będą najsilniejsze porywy wiatru. W związku z tym zalecamy obserwację tej strony gdzie już jutro po południu wydane zostaną stosowne ostrzeżenia.

Ponura sobota oraz niedzielne ocieplenie!

W sobotę początkowo nadal pozostaniemy w zasięgu niżu wtórnego który będzie oddalać się od naszego kraju. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są w nocy. Następnie jego prędkość z każdą godziną będzie coraz mniejsza.

W niedzielę kiedy to niż oddali się od naszego kraju, napłyną do nas cieplejsze masy powietrza. Ponownie prognozujemy wzrost temperatury do 15/17 st.C oraz jedynie częściowe zachmurzenie w wielu regionach Wielkopolski. Prędkość wiatru tego dnia w kulminacyjnym momencie osiągać będzie średnio 25-35 km/h a maksymalnie 45-55 km/h.

Prognozowana maksymalna temperatura w niedzielę
Źródło – WXcharts

 

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x