Powiew wiosennego ciepła już w ten weekend!

Przed nami iście wiosenna pogoda! Już w ten weekend znajdziemy się w zasięgu rozległego wyżu który przyniesie nam dużo suchego powietrza dzięki czemu nasze niebo będzie bezchmurne. Ponadto do Polski napłynie cieplejsza masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego. Termometry wskazywać będą nawet dwucyfrowe wartości!Weekendowe ciepło!

Jedne z pierwszych w tym roku dwucyfrowe, dodatnie wartości na naszych termometrach pojawią się już w nadchodzącą sobotę a być może nawet i w piątek. To właśnie wtedy będziemy pod zasięgiem wyżu którego centum będzie ulokowane nad Serbią i krajami sąsiadującymi. Wyż ten będzie bardzo ubogi w wilgoć a dodatkowo do naszego kraju zacznie spływać cieplejsza masa powietrza dzięki czemu będzie ciepło oraz bezchmurnie. W piątek tylko lokalnie będziemy mieli do czynienia z niewielkim zachmurzeniem a temperatura oscylować będzie w granicach 8-9 st.C. Sobota będzie już iście bezchmurnym dniem a temperatura podskoczy do nawet 12 st.C!

Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę Źródło – Meteomodel

Ostatni dzień weekendu będzie równie ciepły i słoneczny. W niedzielę temperatura ponownie podskoczy do nawet 12 st.C a na południu Polski do nawet 15-16 st.C! Bezchmurne niebo oraz wiosenne temperatury to zdecydowanie pogoda na ten weekend która na pewno ucieszy nie jednego z Was. Co najważniejsze ocieplenie nie będzie chwilowe ale o tym w następnej części.

Kolejne dni równie ciepłe?

Przez cały kolejny tydzień pozostaniemy w zasięgu wyżu oraz ciepłych mas powietrza. W przyszłym tygodniu również dominować będą bezchmurne dni a temperatura oscylować będzie w granicach 10 st.C. Niemniej jednak pamiętajmy że mówiąc o prognozach na przyszły tydzień należy odbierać je z dystansem ponieważ mogą jeszcze ulec zmianie jednakże wiele wskazuje na to że ciepło zostanie z nami na dłuższy czas. Nocami w dalszym ciągu nie możemy wykluczyć lokalnych przymrozków lecz nie będą to bardzo niskie temperatury. Zapytacie zapewne, czy to ciepło zostanie z nami już na zawsze? Na to pytanie na razie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Modele aktualnie wskazują iż z czasem temperatura jeszcze bardziej podniesie się osiągając nawet 20 st.C! Ta wersja jednakże byłaby zbyt piękna żeby okazała się prawdziwa dlatego pozostaje nic innego niż czekać na bardziej pewne informacje.

Anomalia temperatury na wysokości 850 hPa w Europie.
Źródło – WXcharts

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x