PILNE: Najgorsza w tym sezonie grzewczym jakość powietrza w Wielkopolsce!

Od kilku godzin według czujników pomiaru jakości powietrza od Airly w Wielkopolsce utrzymuje się fatalna jakość powietrza! W których miastach jest obecnie najgorzej i jak prezentują się prognozy? Sprawdziliśmy to specjalnie dla Was!Według pomiarów jakości powietrza trudno jest stwierdzić które miasta dominują w Wielkopolsce pod względem zanieczyszczenia powietrza ponieważ w całym województwie normy przekroczone są o 7-10 razy! Niemniej jednak na “szczególne wyróżnienie” zasługują takie miasta jak Września, Śmigel, Szewce czy Skórzewo gdzie normy mogą przekraczać nawet o 9-10 razy dopuszczalne stężenie pyłów zarówno PM10 jak i PM2.5. Na mapach Airly niemalże cała Wielkopolska jest nie czerwonym a granatowym punktem na mapie zanieczyszczeń! W kolejnych godzinach wysoki poziom zanieczyszczenia będzie utrzymywać się i dopiero jutro poczujemy niewielki lecz znaczący dla naszego zdrowia spadek zanieczyszczenia.

Długotrwałe oddziaływanie silnego zanieczyszczenia powietrza może wpłynąć szkodliwie na nasze zdrowie oraz samopoczucie! Wietrząc mieszkanie, wietrzysz miasto!

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
2 lat temu

A czujnik z konkursu Avivy kiedy trafi do Czerniejewa?

Tomasz
Tomasz
2 lat temu
Reply to  Łukasz

Zatem zapytałem grzecznie i … Podobno czujnik został wysłany dziś przez Airly.

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

No prosze wygląda na to że pojawiły się w mieście dodatkowe czujniki i kontrole
http://rakowo.org.pl/smog/index.php
http://czerniejewo.pl/asp/Aktualnosci,Jakosc_powietrza_w_gminie_Czerniejewo_walka_ze_smogiem,2631

Okolice urzędu osiagneły pół godziny temu 314ug Pm10, można konkurować z Wrześnią wręcz, Na placu wiosny ludów nieco lepiej

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x