Jaki będzie tegoroczny Sylwester? – Oficjalne prognozy

Sylwestrowa noc nadchodzi wielkimi krokami! Przyszedł więc czas na publikację aktualnych wyliczeń modeli numerycznych na Sylwestra oraz Nowy Rok. Zatem zaczynamy!Przed nami niemalże bezchmurna noc Sylwestrowa!

Zachmurzenie tej nocy w wielu miejscach, a zwłaszcza w centrum Wielkopolski będzie niewielkie dlatego też nie ma mowy o jakichkolwiek opadach. Na temperaturę również nie będzie co narzekać ponieważ nie powinna wskazywać ujemnych wartości. Aktualne wyliczenia modeli numerycznych wskazują iż na ogół słupki rtęci wskazywać będą 0 st.C. Prędkość wiatru o północy wyniesie średnio 15-20 km/h oraz z czasem będzie rosnąć.

Temperatura minimalna w noc Sylwestrową
Źródło – Meteomodel

Wietrzny Nowy Rok!

W Nowy Rok z biegiem czasu napływać zacznie do nas chłodne powietrze z północy. Za jego sprawą pierwszy dzień stycznia przywita nas głównie deszczową oraz wietrzną pogodą. Średnia prędkość wiatru tego dnia przekraczać będzie 30-40 km/h a w porywach może osiągać nawet 65-75 km/h. Prócz opadów deszczu oraz silnego wiatru, pojawiać się mogą lokalne opady śniegu a nawet nie możemy wykluczyć pojawienia się burz śnieżnych jednakże na ich powstanie szanse będą niewielkie. Temperatura w dzień oscylować będzie w granicach 0 st.C jednakże za sprawą silnego wiatru oraz mroźnego powietrza, odczuwalna temperatura będzie znacznie niższa.

Drugi dzień stycznia nie będzie różnił się od minionego dnia. Również występować będą silne porywy wiatru a także opady deszczu oraz śniegu.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru Źródło – WXcharts

Podsumowując: Przed nami prawdopodobnie pogodna, sylwestrowa noc. Nowy Rok przyniesie nam typowo jesienno-zimową pogodę. Z nieba spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem oraz gdzie nie gdzie sam śnieg. Na wzrost pokrywy śnieżnej oczywiście nie ma co liczyć. Prognozy na Nowy Rok mogą ulec zmianie jednakże wiele wskazuje na to iż będą to nieznaczne zmiany o ile w ogóle będą.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x