Czy w święta spadnie śnieg? – Oficjalne prognozy

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Od czasu publikacji wstępnych prognoz trochę się zmieniło. Czy jednak pojawią się szanse na opady śniegu?24 grudnia

Wigilijny dzień nie będzie aż tak ciepły jak wcześniej zakładały to prognozy. Temperatura na północy, wschodzie oraz częściowo południu Wielkopolski w najcieplejszym momencie dnia zbliży się maksymalnie do 0 st.C. Na pozostałym obszarze temperatura nieznacznie wskazywać będzie dodatnie wartości. Opady nie są prognozowane a być może gdzie nie gdzie uda się zaobserwować tradycyjną pierwszą gwiazdkę. Średnia prędkość wiatru tego dnia nie przekroczy 20 km/h.

Prognozowana temperatura maksymalna w wigilię.
Źródło – Meteomodel

Świąteczne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu!

Aktualne wyliczenia modeli numerycznych zakładają iż w pierwszy dzień świąt zwłaszcza w południowej, centralnej i wschodniej części Wielkopolski pojawią się opady deszczu ze śniegiem oraz lokalnie samego śniegu natomiast mieszkańcy północnej części doświadczą jedynie słabych opadów deszczu. Prócz opadów, w całym województwie dokuczać będzie nieco silniejszy wiatr. Jego średnia prędkość będzie mogła przekroczyć 20 km/h a w porywach osiągać będzie 40-45 km/h. Temperatura z każdą godziną będzie rosnąć osiągając w najcieplejszym momencie doby (około 21:00) od 2 st.C do 4 st.C.

Prognozowana temperatura maksymalna w pierwszy dzień świąt. Źródło – Meteomodel

Drugi dzień świąt z dodatnią temperaturą

Ostatni dzień świąt będzie najcieplejszym dniem spośród wszystkich w okresie świątecznym. Tego dnia temperatura wyniesie maksymalnie od 3 st.C do 6 st.C. W ciągu całej doby na terenie Wielkopolski możliwe będą słabe, przelotne opady deszczu. Prędkość wiatru początkowo osiągać będzie w maksymalnie 35 km/h lecz z każdą godziną będzie słabnąć.

Prognozowana temperatura maksymalna w drugi dzień świąt. Źródło – Metemodel

Podsumowując, przed nami kolejne święta które niekoniecznie będą takie jakie byśmy chcieli. Prognozy mogą jeszcze się zmienić jednakże zmiany nie powinny być duże.

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia składamy Wam szczere życzenia!

 

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x