Silny wiatr oraz znaczne ocieplenie już w ten weekend!

Modele numeryczne podtrzymują możliwość pojawienia się ośrodka niżowego który przemieściłby się przez nasz kraj w nocy z piątku na sobotę. Za jego sprawą pojawią się silne porywy wiatru, silniejsze opady deszczu oraz znaczne ocieplenie. Pogoda w najbliższych dniach zdecydowanie odbiegnie od zimowych klimatów.Coraz cieplej z każdą godziną!

Już dziś powoli zacznie się ocieplać. W ciągu całego dnia notowane są opady śniegu przez co w wielu miejscach pokrywa śnieżna wzrosła do kilku centymetrów. Z czasem opady śniegu zamienią się w opady marznącego deszczu oraz deszczu. Temperatura również ulegnie zmianie. W nocy z czwartku na piątek temperatura wyniesie około 1-2 st.C. W czwartek o godzinie 12:00 będzie to już 3 st.C a późnym wieczorem oraz w nocy nawet 7-10 st.C! Po dzisiejszych opadach śniegu zdecydowanie nie będzie śladu.

Prognozowana temperatura maksymalna wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę

Prócz ocieplenia pojawi się silny wiatr oraz silniejszy deszcz!

Jak to często bywa podczas przechodzenia aktywnych ośrodków niżowych, pojawi się silny wiatr oraz silniejszy deszcz. Silniejszy wiatr poczujemy już w ciągu piątkowego popołudnia oraz wieczorem jednakże najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy kiedy to maksymalna prędkość będzie mogła osiągać od 65 km/h do 80 km/h. Wiatr nie będzie jedynym czynnikiem który zepsuje pogodę w najbliższych dniach. Doskwierać będą także opady deszczu lecz ich dobowa suma nie powinna przekroczyć 13-15 mm. Pogoda ustabilizuje się w sobotnie popołudnie kiedy to niż oddali się od naszego kraju.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru

Podsumowując, w najbliższych dniach czeka nas iście jesienna pogoda. Pojawi się znaczne ocieplenie, silny wiatr oraz deszcz. W sobotę lub niedzielę o godzinie 20:00 ukażą się oficjalne prognozy na święta.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x