Czujnik pomiaru jakości powietrza oficjalnie jest nasz!

W środę o godzinie 23:59 zakończyło się głosowanie w konkursie firmy Aviva pt. Wiem, Czym Oddycham. W konkursie zostało wyłonionych pierwsze 100 lokalizacji z największą liczbą głosów które otrzymają czujniki pomiaru jakości powietrza. Smog niemalże każdego dnia zagraża nam w mniejszym lub większym stopniu. Niestety, społeczność nie zdaje sobie sprawy jak duże niosą ze sobą groźne pyły zawieszone a szczególnie te o średnicy równej bądź mniejszej od 2,5 mikrometra. Dzięki Waszej pomocy w głosowaniu udało się zwyciężyć w konkursie kończąc jako 9 miasto z największą liczbą głosów w całej Polsce!

Miło nam więc poinformować że już wkrótce na mapach Airly przez 24 miesiące będzie można sprawdzić aktualną jakość powietrza m.in w Czerniejewie! To czym oddychamy zależy tylko od nas a owe czujniki mogą pomóc zwiększyć świadomość zagrożenia które niesie ze sobą smog! Udowodniliście że razem możemy wiele za co każdemu z osobna bardzo dziękuję! Jestem Wam naprawdę bardzo wdzięczny że pomogliście zdobyć czujnik pomiaru jakości powietrza! Mam głęboką nadzieję że kiedyś udowodnimy że w Polsce da się żyć z czystym powietrzem!

Podziękowania należą się również dla Gminy Czerniejewo oraz Kujawsko – Pomorskich Łowców Burz którzy także dołożyli swoją “cegiełkę” do zwycięstwa!

Raz jeszcze dziękuję każdemu kto oddał głos!

 

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radosław
Radosław
2 lat temu

Wiadomo już kiedy montaż i start?

Hanka
Hanka
2 lat temu

Czy coś wiadomo w sprawie czujnika ?

Hanka
Hanka
2 lat temu
Reply to  Łukasz

Byłoby w sam raz na nadchodzącą wyżową pogodę 😉

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x