Nadchodzi ocieplenie oraz opady deszczu!

Na samym początku tego tygodnia na grupie Pogodowych Informatorów – Storm Chasers – Czerniejewo pojawiły się informacje o możliwym ociepleniu wraz z nadchodzącym tygodniem. Prognozy te okazały się prawdziwe! Przed nami wzrost temperatury! Jak to zwykle bywa jest także tzw. Haczyk. Będzie deszczowo…Pierwsze opady już w niedzielę!

Niestety to prawda. Pierwszy deszcz pojawi się już w ciągu niedzielnego popołudnia, wieczorem oraz przez pewną część nocy. Opady cechować się będą słabym oraz umiarkowanym natężeniem. Strefa opadów kierująca się z zachodu na wschód do Wielkopolski zacznie wkraczać około godziny 14:00. Następnie opadów należy się spodziewać w kolejnych miastach oddalonych na wschód od strefy opadów. Według obecnych prognoz strefa do rejonów Poznania dotrze około 16:00 – 17:00. Tego dnia będziemy również pod oddziaływaniem nieco cieplejszych mas powietrza dzięki czemu temperatura wyniesie w dzień do 5 st.C

Rodzaj oraz natężenie opadów. Źródło – WXcharts

Poniedziałkowe opady

Mimo iż wraz z początkiem grudnia rozpoczęła się meteorologiczna zima to poniedziałek zdecydowanie bardziej będzie przypominał jesienną a nie zimową porę. Temperatura tego dnia przekroczy nawet 10 st.C! Przez cały dzień w Wielkopolsce należy spodziewać się opadów od których na pewno lokalnie pojawiać się będą niedługie przerwy. Zachmurzenie w ciągu całego dnia zarówno jak i nocy będzie całkowite. O chwilach ze słońcem nie ma mowy.

Prognozowana maksymalna temperatura w poniedziałek. Źródło – Meteomodel

Kolejne dni również deszczowe?

Zdecydowanie tak! W przyszłym tygodniu być może nawet w nie będzie dnia kiedy to w przeważającej części Wielkopolski nie pojawią się opady. Prawdopodobnie przez cały tydzień możemy liczyć na opady deszczu oraz całkowicie zachmurzone niebo. Prócz opadów niewykluczone jest także pojawienie się silniejszych porywów wiatru. Mówiąc krótko, przed nami iście jesienna pogoda. Będzie ciepło oraz deszczowo.

Wesprzyj nas! – Patronite 

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x