Nachodzą marznące opady deszczu oraz śnieg!

Już wkrótce z zachodu na wschód przemieszczać się będzie niewielka strefa opadów która przyniesie nam opady marznącego deszczu, deszczu lodowego, opady mieszane oraz śnieg! Na drogach i chodnikach może zrobić się naprawdę niebezpiecznie!

Piątkowe opady

W piątkowe popołudnie do naszej granicy zbliży się strefa opadów. W godzinach wieczornych pojawi się na zachodzie Wielkopolski a w późniejszym czasie dotrze do rejonu Poznania i zacznie zanikać. Tak prezentują się obecne wyliczenia modeli numerycznych. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt iż opady w głównej mierze będą marznące a śnieg czy deszcz lodowy będzie niewielką częścią opadów. Strefa naznaczy się w znacznej części województwa co spowoduje duże zagrożenie na drogach czy chodnikach. Wysokość pokrywy śnieżnej nie wzrośnie powyżej 1 cm.

Prognozowany rodzaj oraz natężenie opadu w piątek wieczorem

Prognozowany rodzaj oraz natężenie opadu w nocy z piątku na sobotę

Prognozowany rodzaj oraz natężenie opadu w piątkowy poranekOpady w marznącego deszczu cechować się będą na ogół słabą lecz na zachodzie Wielkopolski również i umiarkowaną intensywnością. Należy wziąć ten scenariusz zwłaszcza podczas porannych wyjazdów do pracy. Temperatura tej nocy może spaść od -3 st.C na zachodzie do nawet -7 st.C na wschodzie Wielkopolski. Kolejne dni stopniowo będą przynosić ocieplenie o czym przeczytacie w weekend.

Jeśli prognozy nadal się będą podtrzymywać to najpóźniej w piątkowy poranek ukaże się oficjalny komunikat wraz z wydanymi ostrzeżeniami.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x