Czy w przyszłym tygodniu pojawią się intensywne opady śniegu?

Dostaję od Was coraz więcej pytań dotyczących możliwych śnieżyc w przyszłym tygodniu. Na samym wstępnie zaznaczam iż ten artykuł powstał wyłączenie po to aby odpowiedzieć Wam na wasze pytania lecz nie należy traktować go z pełną powagą. Prognozy które przeczytacie poniżej mogą ulec zmianie a w efekcie pogoda wtedy może być zupełnie inna. Szczegółowe oraz oficjalne informacje pojawią się bliżej terminu prognoz.

Jaki będzie początek tygodnia?

Od poniedziałku będziemy już w oddziaływaniu chłodnych mas powietrza z północy za sprawą których temperatura w nocy spadnie kilka stopni poniżej zera natomiast w dzień oscylować będzie w granicach 0-3 st.C. W poniedziałek oraz w nocy z poniedziałku na wtorek nad naszym krajem będziemy mieli do czynienia z opadami w głównej mierze pochodzenia konwekcyjnego które przyniosą opady mieszane oraz opady śniegu. Mówiąc w skrócie na początku tygodnia może delikatnie zabielić się w niektórych miejscach Wielkopolski.Prognozowany rodzaj oraz natężenie opadu na noc z poniedziałku na wtorek

Ośrodek niskiego ciśnienia przyniesie intensywne opady śniegu oraz wiatr?

Praktycznie wczoraj modele zaczęły wskazywać na coś co nawet zaskoczyło mnie samego. Wskazują bowiem na przemieszczenie się w najbliższą środę ośrodka niskiego ciśnienia znad Morza Śródziemnego. Niże z tamtego regionu cechują się naprawdę bardzo mocnym uwodnieniem przez co w Polsce przyniósłby intensywne opady deszczu oraz śniegu. Sytuacja tutaj nie jest pewna ponieważ nie wiemy która część kraju znajdzie się po chłodnej stronie niżu a co za tym idzie, gdzie dokładnie spadnie śnieg. Wiemy jednak to że od wczoraj modele podtrzymują wersję o intensywnych opadach śniegu w Wielkopolsce. Opady byłby na tyle intensywne że wymagane byłoby wydanie ostrzeżenia. W przeciągu jednej doby mogłoby spaść nawet 15-17 cm białego puchu! Do tego doszłyby silne porywy wiatru do około 70 km/h.

Prognozowana wysokość pokrywy śnieżnej

Dalsza część tygodnia to już głównie całodobowy mróz. Pamiętajcie jednak że ta wersja prognoz jest bardzo wstępna i mogą jeszcze zaistnieć naprawdę duże zmiany. Tak jak wcześniej wspomniałem, bliżej terminu prognoz ukaże się artykuł przedstawiający oficjalne prognozy o ile nadal będą podtrzymywane.

A co ty sądzisz o nadchodzącej zimie? Koniecznie daj znać w komentarzu!

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x