Prognoza Konwekcyjna na dzień 23.09 oraz noc

ważna od 23.09.2018 r. Godz. 19:00 do 24.09.2018 r. Godz. 06:00


Już za kilka godzin głęboki ośrodek niskiego ciśnienia wkroczy do naszego kraju. Obecnie w związku z nadchodzącym niżem spokojnie pada deszcz lecz już wkrótce zmieni się to diametralnie!

Obszar objęty 2 stopniem zagrożenia: Mimo niepewnej sytuacji zdecydowałem się wydać drugi stopień zagrożenia dla tego rejonu. Niż który będzie się tutaj przemieszczał przyniesie ze sobą gwałtowne burze! Już teraz w Niemczech doszło do inicjacji głębokiej konwekcji za sprawą której doszło do rozwoju rozległego układu w postaci MCS z wbudowaną linią szkwału. Układ ten w bardzo szybkim tempie zmierza do naszego kraju w dalszym ciągu rosnąc w swojej sile. Jeśli układ nie ominie południowej części Wielkopolski to już za kilka godzin powinien on wygenerować tam bardzo silne porywy wiatru do nawet 120 km/h oraz silny deszcz. Niewykluczone jest pojawienie się trąb powietrznych!

Obszar objęty 1 stopniem zagrożenia: Na tym obszarze szanse na rozwój burz będą mniejsze niż na południu lecz nadal te burze mogą być groźne. O ile się pojawią to mogą generować bardzo silne porywy wiatru do nawet 100 km/h a także bardzo silny opad deszczu. Burze tutaj nie powinny połączyć się w linię szkwału. Występować będą w postaci maksymalnie układów wielokomórkowych.

Obszar objęty możliwością wystąpienia burz: Tutaj szanse na burze będą marginalne. O ile się pojawią to mogą generować wiatr do 90-100 km/h oraz silny deszcz.

Pamiętaj że burza jest zjawiskiem lokalnym i nie zawsze musi pojawić się nad twoją lokalizacją!

Prognozowana sytuacja może być w rzeczywistości zupełnie inna! Wszystko obarczone jest dużą niepewnością.

Opracował: Łukasz Kuliński

[kliknij w wybrany obszar aby poznać jego nazwę]

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x