Możliwe bardzo silne porywy wiatru w poniedziałek – Gwałtowna zmiana pogody!

Modele numeryczne od kilku dni są bardzo niepokojące. Dlaczego? W poniedziałek w Polskę uderzyć może dobrze rozbudowany ośrodek niskiego ciśnienia dzięki któremu pojawią się silne porywy wiatru. Według najnowszej aktualizacji porywy wiatru będą przekraczać 100-110 km/h!

Jak prezentuje się pogoda przez obecny tydzień?

Ten tydzień będzie prawdopodobnie ostatnim tak pięknym i ciepłym tygodniem w tym roku. Temperatura znów wzrośnie do 29-30 st.C a niebo będzie niemalże bezchmurne. Prócz pięknej, słonecznej pogody, pojawią się szanse na rozwój burz w czwartek. Burze te o ile powstaną, nie będą groźne i rozległe lecz podobnie jak w minionych miesiącach będą niemalże stacjonarne. Pogorszenie pogody przyjdzie wraz z frontem atmosferycznym który pojawi się w nocy z piątku na sobotę. Właśnie wtedy pojawią się upragnione opady deszczu oraz nieco silniejszy wiatr. W sobotę zdecydowanie poczujemy obecność frontu atmosferycznego ponieważ maksymalna temperatura nie przekroczy 20 st.C!

Bardzo duże zagrożenie wraz z początkiem tygodnia?

Niestety, prognozy na poniedziałek nie są zadowalające. Mimo tego iż modele są niestabilne i nie zawsze podtrzymują wersję którą przeczytacie za chwilę to należy mieć na uwadze że na chwilę obecną “wszystko się może zdarzyć”.

Wstępne prognozy na poniedziałek wskazują iż koniecznością będzie wydanie drugiego lub nawet trzeciego stopnia zagrożenia przed silnym wiatrem! Prędkość wiatru w porywach może osiągać nawet 100-110 km/h! Do tego dojdą silne opady deszczu.

Maksymalna prędkość wiatru prognozowana przez modele GFS

Przed nami prawdziwy powiew jesieni!

Tak, przed nami typowa jesień lecz nie taką jaką byśmy sobie wyobrażali. Pojawi się znaczne ochłodzenie oraz być może więcej opadów deszczu oraz więcej chmur. Niewykluczone są pierwsze przymrozki na południu kraju a w Zakopanem ma pojawić się zima! W naszym województwie temperatura na razie nie spadnie poniżej 0 st.C lecz noce mogą być naprawdę chłodne. Temperatura w dzień osiągać będzie 10-13 st.C. Nie możemy wykluczyć także opadów krupy śnieżnej w Wielkopolsce.

Podsumowując: Ten tydzień będzie prawdopodobnie ostatnim tak ciepłym tygodniem w tym roku. Przed nami znaczne ochłodzenie oraz być może naprawdę duże zagrożenie w poniedziałek. Pojawią się także upragnione opady deszczu

Uwaga!

Prognozy które zobaczyli Państwo powyżej to wstępne prognozy zwłaszcza jeśli chodzi o poniedziałek! Artykuł ten nie jest ostrzeżeniem meteorologicznym a jedynie informacją o możliwym zagrożeniu pogodowym które w rzeczywistości może się nie pojawić! Oficjalne prognozy ukażą się pod koniec obecnego tygodnia.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x