Wielka pomyłka z łowcami burz!

Kilka miesięcy temu powstała facebookowa strona pseudo łowców burz zajmująca się “prognozowaniem” oraz “ostrzeganiem” dla województwa Wielkopolskiego. Strona ta aktualnie ma nieco ponad 2700 polubień i budowana jest… na kradzieży postów a polubienia nabijane są poprzez facebookowe grupy sprzedaży. Tak, wchodząc na tę stronę chyba nie zobaczycie ani jednej prognozy napisanej samodzielnie. Wiele razy zdarzało się również że prognozy oraz relacja z burzowego dnia kradziona była ode mnie. Osobiście przyznam że nie lubię się sprzeczać i kłócić dlatego grzecznie administrator strony nie raz został upomniany że nie życzę sobie aby moje posty były perfidnie kradzione. Po wysłanym ostrzeżeniu do owej strony zostałem zablokowany… Na szczęście udało mi się ustalić kto ją prowadzi dlatego też kolejne upomnienia kierowane były wprost na prywatne konto administratora strony. Niestety ostrzeżenia nie podziałały a było ich naprawdę wiele. Ponadto kradzieże prognoz nie zdarzają się tylko i wyłącznie od Storm Chasers – Czerniejewo. Nie raz mogliśmy zauważyć że pseudo łowcy ukradli posty od innych ekip łowców.

Jako Storm Chasers – Czerniejewo publicznie mówię stanowcze NIE dla kradzieży czyiś prognoz. Twórzmy coś sami a nie kradnijmy! Liczę że ten apel do “łowców” z Wielkopolski podziała i przestaną kraść prognozy nie tylko ode mnie lecz także od innych ekip.

Poniżej znajdziecie kilka dowodów kradzieży postów.

Dowód pierwszy

 

Potwierdzenie

 

Dowód drugi

 

Potwierdzenie

A oto post który został skradziony dzisiejszego dnia. Na pewno dziwnym trafem jest łudząco podobny do mojego a screen przypadkiem pochodzi z mojej strony.

Pamiętajcie że zmienienie kilku wyrazów na inne nie oznacza że post napisaliście sami! Niestety nie jestem w posiadaniu postów które zostały skradzione słowo w słowo.

Niektórzy pewnie zapytają dlaczego dopiero teraz o tym piszę skoro zrzuty ekranu pochodzą z końca maja. Odpowiedź jest prosta. W międzyczasie ostrzegałem ich że taki wpis się pojawi przy pierwszym lepszym skradzionym wpisie ode mnie. Jak widzicie ostrzeżenie podziałało lecz nie na długo dlatego może publiczny apel coś podziała. Przypominam raz jeszcze. Twórzmy coś sami a nie kradnijmy! 

AKTUALIZACJA

Wielkopolscy Łowcy Burz przyznali się do winy i oficjalnie przeprosili nas na swoim profilu

 

 

 

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaja
Kaja
2 lat temu

Przykra sytuacja, przecież kopiować mogą tylko wystarczy podać źródło ale najwidoczniej to jest dla nich problem

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x